Загрузка
Що означає колір троянд: вивчаємо ази «мови квітів»

Що означає колір троянд: вивчаємо ази «мови квітів»

Вибираючи букет, людина, що його даруватиме, переслідує кілька цілей. Перша — висловити емоцію: ніжність, закоханість, пристрасть, любов, глибоку повагу, родинну прихильність. Палітра почуттів, які ми висловлюємо за допомогою подарованих квітів, величезна. Так само різноманітні значення відтінків.

У сучасному світі значення кольору троянд у букеті — це умовність. Наприклад, стереотип про те, що жовті троянди — символ розлуки або навіть зради, має цілком практичне пояснення і, при цьому, не має жодного стосунку до наших традицій дарування квітів. Класичні троянди глибокого червоного кольору доречні для будь-якого випадку — величезним букетом зі 101 квітки можна завоювати серце неприступної красуні, 15 таких же — цілком доречний подарунок для боса, який відзначає круглу дату.

Але щоб володіти таємною мовою квітів і вміти натякнути адресату на своє ставлення та почуття, краще знати, як, за традиціями різних країн, співвідноситься колір троянди та його значення.

мови квітів

Червона, рожева або персикова?

Онлайн-бутик Only Rose пропонує на замовлення королеву квітів, як називають троянду віддані шанувальники, в усьому розмаїтті її кольорової гами. Це унікальний для України магазин, де можна замовити й розкішні дизайнерські букети в коробках і без, й авторські букети для нареченої. Кольорів — не менше десятка, тож кожен клієнт розмірковує, що саме вибрати з того чи іншого приводу? Звісно, правила вибору не суворі. Основним критерієм залишаються індивідуальний смак, бачення та вподобання того, хто дарує і таким чином хоче висловити свої почуття.

Так звана мова квітів зародилася та розвинулася на Сході. Тамтешні красуні, підкоряючись суворим правилам спілкування чоловіка й жінки, не могли відкрито говорити про свої почуття. Потрапивши до Європи, система таємних знаків за допомогою квітів набула нереальної популярності. Старий Світ дізнався про мову квітів у XVIII столітті. Дружина посла Великої Британії в Стамбулі леді Мері Уортлі Монтегю опублікувала в 1763 році листи, де йшлося про мову стебел і пелюсток. Починаючи з кінця XVIII століття та впродовж наступних ста років у різних європейських країнах видавалися «Квіткові словники».

Отже, що говорили у цих нкигах про те, що означає колір троянд і їх кількість?

Сама по собі троянда, за канонами східних правил, означає пристрасть і любов. Аналогічне значення традиційно приписують кольорам глибокого червоного відтінку.

Окреме трактування присвячено кожному кольору.

Рожевий символізує зародження кохання, його найсвіжіший, ранній прояв, пробудження несміливих почуттів, що дедалі міцнішають.

Ліловий означає покірність.

Жовтий — підступність і навіть зраду. Ось звідки стереотип про те, що розкішні квіти можуть означати щось погане! Але ми не зважатимемо на стереотипи лише тому, що колись в Османській імперії при дворі султана хтось когось зрадив і вирішив повідомити покинутому коханому про своє рішення за допомогою жовтих квітів. У європейській традиції жовті зрізані квіти — символ оптимізму, довіри та дружби. Таке трактування значно приємніше, чи не так?..

Кремові троянди варто замовляти, коли хочеться висловити вірність, запевнити в стабільності стосунків і серйозності намірів. Великий букет з кремових троянд буде доречний на весіллі — як побажання новоспеченій сім’ї довгого щасливого життя.

Білі троянди символізують гармонію та невинність, симпатію, відданість. Пишний букет білих троянд — ідеальний подарунок для коханої. Він символізує легкість, свіжість у стосунках — знак щасливого початку довгої романтичної історії.

Персикові троянди — особливий знак, який допоможе сформулювати найкращі побажання того, хто дарує такі квіти.

Ще раз повторимося: колір троянд та його значення — це умовність. Існує єдине правило — людині, яку ви любите і знаєте, треба вибирати букет відповідно до її характеру, уподобань. Хочете висловити свої почуття — користуйтеся нашим порадником з квітів. Замовляйте букети з будь-якого приводу в єдиному в Україні тематичному бутику троянд. Можлива доставка по Києву та регіону.

Стосовно кількості квітів у букеті люди також придумали певний звід правил. Якщо хочете його дотримуватися, врахуйте:

  • лаконічний букет з 3 троянд — мовою квітів означає освідчення в палкому коханні;
  • 5 великих розкішних квіток — це букет для родичів і колег, оскільки символізує добробут та побажання процвітання;
  • 7–9 троянд — запевнення в захопленні, висловлення надії на подальший розвиток стосунків;
  • букет з 15 троянд — подарунок, доречний на річницю знайомства, першої зустрічі, весілля;
  • 19 троянд — це число спільного щасливого та довгого життя, тож. даруючи таку композицію на весілля, ніколи не помилитеся;
  • більша кількість троянд доречна для солідних ювілеїв, річниць, пропозиції руки та серця. Букет зі 101 квітки, про який мріє кожна дівчина, — це символ палкого кохання та незаперечної відданості.

Даруйте емоції разом з Only Rose!

01.06.2021

Також радимо переглянути

59 червоних троянд в коробці «Россо»

Композиція ідеально розповість про шалену пристрасть до коханої людини, висловить чисту та безумовну любов та повагу до матері або ж подарує яскраві емоції другу чи колезі.

3 422 грн

  Детальніше

Читайте також

Стереотипи про жовті квіти: реабілітуємо жовті троянди

Коли дарують жовті троянди, до чого це - вивчаємо історію та легенди

Детальніше  »

 

Хочете подарувати особливий букет?

Напишіть нам, і ми втілимо вашу ідею в життя!

Онлайн-бутік троянд у Києві