Загрузка
Стереотипи про жовті квіти: реабілітуємо жовті троянди

Стереотипи про жовті квіти: реабілітуємо жовті троянди

Стереотипи й традиції пронизують усі без винятку сфери нашого життя. Ми орієнтуємося на прикмети, боїмося, коли розсипається сіль або чорний кіт ступає на дорогу перед нами. Не обійшлося без стереотипів та традицій і у світі букетів. Наприклад, неоднозначна репутація у жовтих квітів. У країнах колишнього СРСР значну лепту у формування такого іміджу вніс відомий хіт радянської співачки, де йдеться про те, що жовті квіти — це «вісники розлуки». Спочатку жовті квіти стали символом завдяки східним легендам і так званій мові квітів, яка сформувалася кілька століть тому в Османській імперії. Розберімося у питанні та переконаймося, що жовті троянди не мають жодного стосунку до розлуки, зради та розставання.

Коли дарують жовті троянди, до чого це - вивчаємо історію та легенди

У флористиці та в різноманітному світі квітів немає парадоксальнішого та суперечливішого явища, ніж жовта троянда. Її логічно вважають символом нестримної радості, оптимізму, віри в краще майбутнє, дружніх стосунків, доброзичливості. Водночас знайдеться чимало людей, які продовжують вірити в те, що подарований букет жовтих троянд віщує швидке сумне розставання. Стереотип має історичне коріння, пов’язане зі східними легендами. Думка про те, до чого дарують жовті троянди жінці, закорінена в мусульманських традиціях. Одна з легенд сформувала асоціативний ряд — жовті троянди й сльози. Згідно з цією легендою, троянда золотого відтінку виросла з крапель поту бурака — міфічної тварини, що супроводжувала мусульманського пророка Мухаммеда на небеса.

В іншому міфі пророк запідозрив молодшу дружину Аїшу в подружньому віроломстві. Аби перевірити чесність супутниці життя, чоловік подарував їй чарівний букет червоних троянд. Вони повинні були пожовтіти, якщо зрада справді мала місце. Так і сталося, тож підступну Аїшу викрили. Згодом вона змогла переконати коханого чоловіка, що її оббріхують. Так жовті троянди стали символізувати обман і наклеп.

У XVIII столітті дружина посла Великої Британії в Стамбулі описала «мову квітів», якою послуговувалися в вищому мусульманському суспільстві, й символіка стрімко поширилася Європою. Але у XX і XXI столітті все це втратило своє значення.

Сьогодні ця символіка та старі легенди вже стали історією. Основним критерієм вибору відтінку кольорів в букеті є індивідуальні вподобання, особисті відчуття та почуття того, хто дарує. Існують якісь ненав’язливі традиції, проте дотримуватися їх чи ні — особистий вибір кожного. Навряд чи сучасна дівчина подумає, що її підозрюють в зраді або збираються кинути, якщо отримає розкішний букет золотавих жовтих троянд, замовлений в онлайн-бутику Only Rose.

До чого дарують жовті троянди дівчині?

Відповідно до сучасних правил, такі квіти не заведено асоціювати з негативними явищами у стосунках. Навпаки, асоціації вельми позитивні: жовті троянди — це символ оптимізму, гарного настрою, відкритого спілкування між людьми, чесності, повної довіри. А ще — багатства та процвітання. Якщо вже казати про символізм жовтих троянд, традиції та легенди, то не обходитимемо питання, як ставляться до цієї квітки в Азії, чи є «погана слава» у жовтих троянд, скажімо, в Китаї та Японії. Аж ніяк немає! В Японії букети з квітів жовтої палітри заведено дарувати, вирушаючи в гості, господарям будинку. Це означатиме визнання їх як доброзичливих і хлібосольних людей. Подарований босові букет цієї палітри підкреслить статус начальника. До чого, коли дарують жовті троянди в Китаї? У країні є загальноприйнятий символ безсмертя — жовтий журавель. Троянди такого кольору вручають, коли хочуть від щирого серця побажати міцного здоров’я або якнайшвидшого одужання.

Переймаючись запитанням, до чого хлопець дарує жовті троянди, дівчатам не варто шукати поганий підтекст і натяки на швидке розставання. Повірте, коли чоловік замовив вам чудовий букет квітів теплого відтінку, це свідчить лише про те, що він вам симпатизує та його почуття до вас — найтепліші.

Вибирайте букети в Only Rose — це доставка щастя по столиці України та околицях Києва.

09.08.2021

Також радимо переглянути

19 жовтих піоноподібних троянд в коробці «Мун Лайт»

0 грн

  Детальніше
Букет з 39-ти жовтих троянд «Пенні Лейн»

Витончені бутони цих яскраво-жовтих троянд вражають насиченим кольором і дарують лише найтепліші емоції.

1 326 грн

  Детальніше
Троянда Пенні Лейн

Жовтогаряча троянда – універсальний подарунок як для жінки, так і для чоловіка. Сонячний букет наповнить вашу подію світлими та радісними емоціями.

ціна від 34 грн

  Детальніше

Читайте також

 

Хочете подарувати особливий букет?

Напишіть нам, і ми втілимо вашу ідею в життя!

Онлайн-бутік троянд у Києві